Vyberte stránku

Recyklujte obsah.
A vyrobte si „pasivní příjem“

Mnoho marketérů přistupuje k obsahu tak, že když ho jednou vytvoří, už na něj nesahají. Je to i vaše pravidlo? Tak se ho zřekněte. Recyklování starého obsahu je jedním z nedoceněných contentmarketingových triků.

N ení žádný důvod, proč nepracovat se starým obsahem. A naopak tisíc dobrých důvodů, proč ano. Přirovnání často moc nefungují, ale zkusme to. Toužíte po pasivním příjmu? Proč ne, že? Ostatně kdo by nechtěl mít každý měsíc nějakou tu tisícovku navíc. Pasivní příjem přitom vyžaduje nejdříve spoustu práce, ovšem jakmile se vám podaří vše do detailů vyladit, stačí pak už jen menší zásahy, aby vám pravidelně přibývaly na účtu větší nebo menší sumy.

A podobné je to s recyklací obsahu. Když už ho pilujete k dokonalosti, pusťte ho do světa ne jednou, ale rovnou mnoha různými cestičkami. Stejná práce vám pak přinese více výsledků. Skvělé je, že recyklovat můžete opravdu jakýkoliv obsah – od článků až po videa.

 

Vydejte e-book

Máte firemní blog? A na něm spoustu článků? Tak už máte skoro hotovo. Vysbírejte ty nejlepší příspěvky k danému tématu a máte základ e-booku. Překlopit obsah z blogu do knižní podoby je jedna z nejefektivnějších cest, jak recyklovat obsah a vytvořit z něj fungl nový kousek. Navíc díky statistikám čtenosti blogu dobře víte, která témata táhnou a na co byste se v e-booku měli soustředit.

Důvod, proč si lidé rádi stahují e-booky, je to, že jsou delší a detailnější než příspěvky na blogu. Na jeden zátah se tak dozví o popisované problematice mnohem více – a nemusejí si informace zdlouhavě vyzobávat z desítek článků poschovávaných po celém blogu. E-book je zkrátka mnohem sevřenější útvar, díky němuž jsou informace hutnější.

Navíc čtenář očekává v e-booku nové informace a kontext, které na blogu nenajde (protože článek na blogu nikdy nemůže zahrnovat vše). Kvalitu e-booku pozvedává i grafická úprava.
Díky tomu fungují e-booky jako magnet na potenciální klienty, kteří mají zájem o to, co děláte. Navíc zvyšují také vaši reputaci jako expertů v branži.

Zasypejte „socky“ novými fakty

Je pro vás e-book příliš ambiciózní? Co třeba využívat všechna fakta, která sbíráte, když píšete články na blog? A neříkejte, že při svých rešerších nenarazíte na stovky, ne-li tisíce zajímavých údajů, které jsou jako stvořené pro publikování na sociálních sítích. To je přesně ten typ obsahu, který se tam hodí. (A nad kterým žehráte, že ho není kde brát.)

Díky těmto faktům se vaši fanoušci vždy dozvědí něco nového. A nesežere jim to spoustu času. Statistiky, drobné hádanky a další „věděli jste, že…“ fungují na sociálních sítích skvěle. Tak je zařaďte do své strategie pro „socky“.

Proměňte komentáře v newsletter

Pokud píšete blog (a je to tu zase…) a odpovídáte na něm na komentáře čtenářů, máte v ruce další užitečný obsah, který můžete využít i jinak. Věděli jste to? Je to přitom ten nejlepší možný obsah, protože ho tvoříte nikoliv s touhou „něco napsat“, ale pomoci svým uživatelům. Když vezmete své syrové rady, editorsky je upravíte a dáte jim tak švih a šmrnc, můžete je využít třeba do newsletteru. Dobré rady lidé ocení a vy vdechnete obsahu, který už stejně píšete, nový život.

To byly jen tři nápady, jak můžete přistupovat ke starému obsahu a vytvořit si z něj „pasivní příjem“ potenciálních zákazníků. Ale cest je mnohem více. Řeč nebyla třeba o přeměně článků v podcasty, prezentací v infografiku, přebrušování starých článků (např. doplnění o nová data), spuštění webinářů nebo třeba publikování vybraných prezentací na SlideShare či článků na LinkedIn.

To, co víme, si nenecháváme pro sebe.

Budoucnost komunikace je v chatbotech

Každý den stráví lidé přes 5 hodin se svým telefonem. To je 65 % celkového digitálního času. Z toho jen 8 % času brouzdají v prohlížečích a 11 % času hrají hry, naproti tomu se téměř na dvě třetiny času „zaseknou“ v komunikačních aplikacích. Abyste si to dokázali...

číst více

Hlavně nelhat! Bulšit je horší než chybějící emoce

Jedna věc se prodává více než druhá, protože je pro zákazníky lepší. Kdyby to jen bylo tak jednoduché. I když o sobě tvrdíme, že jsme moudré bytosti, jsme my lidé při nakupování pořád tak trochu zvířata. Mozek se sice snaží, většinou nás ale řídí pudy, chcete-li...

číst více

IGTV zatím YouTube nekonkuruje

IGTV zatím YouTube nekonkuruje Funkci IGTV spustil Instagram letos o prázdninách. „Televizi“ od Instagramu můžete stáhnout jako samostatnou aplikaci pro iOS nebo Android, případně ji používat přímo na samotném Instagramu. IGTV vs. YouTube. I když IGTV na první pohled...

číst více
%d blogerům se to líbí: